RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 1

TEMA                        : DIRI SAYA
SUBTEMA                 : ANGGOTA BADAN
TUNJANG UTAMA   : PERKEMBANGAN FIZIKAL DAN ESTETIKA
MASA                        : 60 MINIT

STANDARD PEMBELAJARAN UTAMA :
(PFK 1.1.15) Menggunakan jari untuk menggunting bagi menghasilkan satu bentuk

STANDARD PEMBELAJARAN LAIN YANG DISEPADUKAN :
(KTI 1.1.5) Mewarna dalam ruang tertentu  

OBJEKTIF : 
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :

a) Menggunting bentuk dan melekatkan dengan betul
b) Mengetahui kedudukan anggota badan
c) melekatkan bahagian anggota badan pada kedudukan yang betul

KEMAHIRAN UTAMA :
Menggunting bentuk dan melekatkan dengan betul


KOSA KATA :
Tampal dan gunting


ALATAN DAN BAHAN :
Gunting, gam, lembaran kerja, pensel warna dan carta lagu


*******************************************************
AKTIVITI :

SET INDUKSI ( 5 MINIT)

~ Guru menunjukkan bentuk-bentuk berikut dan menyebut nama bentuk-bentuk tersebut. Murid menyebut semula bentuk yang ditayangkan.




*******************************************************
LANGKAH 1 (10 MINIT)

~ Guru meminta murid mewarnakan bentuk-bentuk tersebut di atas lembaran kerja yang diberikan.





*******************************************************
LANGKAH 2 (15 MINIT)

~ Guru meminta murid menggunting bentuk-bentuk yang telah diwarnakan.





*************************************************************
LANGKAH 3 (10 MINIT)

~ Murid menampal bentuk-bentuk pada kedudukan yang betul untuk membentuk gambar manusia seperti berikut :







*******************************************************
LANGKAH 4 (10 MINIT)

~ Murid menunjukkan hasil kerja mereka. Guru meminta murid menamakan anggota badan pada gambar yang berkenaan.




KEPALA            TANGAN             KAKI             BADAN





*******************************************************
PENUTUP (10 MINIT)

~ Murid menyanyi lagu "Anggota Badan" beramai-ramai mengikut rentak lagu yang ditayangkan.





*******************************************************
REFLEKSI :

No comments:

Post a Comment